Nie ufaj mu, czyli bezsenna noc gwarantowana

Czy Nie ufaj mu to dobra książka Remigiusza Mroza? Bez dwóch zdań to jedna z ciekawszych powieści tego autora, która nie jeden raz nas zaskoczy. Widać, że ten najsłynniejszy współczesny polski pisarz postanowił odrobinę zmienić konwencję, dzięki czemu historia stała się dla czytelników jeszcze bardziej emocjonująca. Na jakich wydarzeniach skupia się: Nie ufaj mu – taniaksiazka.pl? I czy bohaterka serii, Ina Kobryn, powróci w trzecim tomie? 

Kłamstwa najbliższych

Remigiusz Mróz zdaje się mieć nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o kreacje kolejnych misternych i wielopoziomowych intryg. Zdecydowanie nie zawsze pomysły te okazują się trafione. Czasami też autorowi powinie się noga i przesadzi z nagromadzeniem absurdalnych zbiegów okoliczności czy dziwacznych teorii spiskowych. Niemniej jednak, jaka by jego kolejna powieść nie była, trzeba przyznać, że chcąc nie chcąc, praktycznie każda lektura wychodząca spod pióra pisarza jest niemożebnie wciągającym tytułem. I tak też jest z drugim tomem serii skupiającej się na przygodach Iny Kobry, Nie ufaj mu. Od wydarzeń z wprowadzenia do cyklu minął rok. Ina powoli wraca do siebie i układa swoje życie na nowo. Rozstała się z Gracjanem, wybaczyła mu to, co zafundował jej rok wcześniej i stara się zapomnieć o konflikcie, w jaki się zupełnie przypadkowo wplątała. Przeszłość jednak ma to do siebie, że lubi upominać się o pewne rzeczy, sytuacje i ludzi w najmniej oczekiwanym momencie. Tak jest i tym razem.

Zaskakujący pomysł

Ina powoli nie wie, komu może jeszcze ufać, a kto jest niegodny jej uczuć. Dodatkowo jej relacja z siostrą zaczyna się nieoczekiwanie psuć. Czy za to wszystko może odpowiadać jej były mąż? Remigiusz Mróz stawia przed nami mnóstwo pytań, na które niechętnie odpowiada. To kusi nas, aby dotrwać do finału i odkryć to, kto faktycznie stoi za tą poplątaną intrygą w: Nie ufaj mu. Plusem powieści jest to, że nie musimy znać poprzedniej części, aby w pełni cieszyć się lekturą. Pisarz tak skonstruował tę historię, że bez trudu zrozumiemy, kto jest kim oraz jaki ma wpływ na innych. 

About the Author

You may also like these