Kolejny bestseller Remigiusza Mroza, czyli jego “Nie ufaj mu”

Remigiusz Mróz to autor, o którym na pewno każdy z nas chociaż raz słyszał. Ten autor napisał tak wiele powieści, że można go w tej “płodności” przyrównać do Stephena Kinga. Czy w tym przypadku ilość idzie w parze z jakością? Według mnie jak najbardziej tak. Każda kolejna powieść Mroza to prawdziwy majstersztyk. Przeczytałam już kilkanaście jego książek i każda z nich zrobiła na mnie spore wrażenie, a przecież jeszcze tak wiele mam do nadrobienia. Tym razem miałam okazję sięgnąć po jego “Nie ufaj mu” i szczerze powiem, że pogłoski o “niemocy twórczej” tego pisarza są naprawdę przedwczesne. Dawno już nie czytałam z tak wielkim zainteresowaniem, że nie mogłam nawet na moment oderwać się od lektury. 

 Co takiego ma w sobie twórczość Mroza, że nie można przestać czytać? 

“Nie ufaj mu” to książka, która bardzo ściśle łączy się z pierwszym tomem tej serii, dlatego warto zacząć czytanie od poprzedniej części, aby można było bez problemu odnaleźć się w tej fabule. Główną bohaterką jest tutaj Ina Kobryn, która po trudnej relacji w końcu zaczyna wychodzić na prostą. Jednak kiedy zaczyna się wszystko układać, to po raz kolejny wydarza się coś, co całkowicie komplikuje wcześniejsze plany. Mężczyzna, za którego ma wyjść jej siostra, okazuje się kimś, kim tak naprawdę nie jest. Czy dojdzie do ich ślubu? Jaki związek z tą sprawą ma Ina? Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących dalszej fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po tę pozycję i wyrobienie sobie własnej opinii na jej temat. 

Czym zaskoczy nas Remigiusz Mróz 

Fabuła wciąga od samego początku. Każdy kolejny wątek wydaje się być coraz ciekawszy, więc czytelnik chce jak najszybciej dotrzeć do zakończenia, a potem odczuwa pustkę, że to już koniec. Bohaterowie zostali wykreowani bardzo dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Finał powieści nie zaskakuje, można się pewnych kwestii domyśleć już wcześniej, ale mimo tego z dużym zainteresowaniem czekałam na rozwiązanie tej kryminalnej zagadki. Szczerze polecam tę literaturę, na pewno nie będziecie żałować, że po nią sięgnęliście. 

About the Author

You may also like these